drukuj

2012-02-16 15:14:27

DZIAŁANIA POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W SZYDŁOWCU:


Zaoferowali pracę w krajach niemieckojęzycznych

Kraje niemieckojęzyczne potrzebują około trzech milionów pracowników. Najbardziej poszukiwani są inżynierowie, informatycy, budowlańcy i pracownicy służby zdrowia. Zatrudnienie chociażby w Niemczech znajdą również opiekunowie osób starszych i chorych oraz pracownicy sezonowi, zwłaszcza w ogrodnictwie i hotelarstwie.

Powiatowy Urząd Pracy w Szydłowcu wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu zorganizował spotkanie osób bezrobotnych z firmą Wecomp
z Wrocławia. Spotkanie otworzył Tadeusz Piętowski Dyrektor PUP, który wyraził zadowolenie z zainteresowania spotkaniem. Liczę, że przedstawiona przez firmę Wecomp oferta współpracy będzie dla większości satysfakcjonująca - powiedział T. Piętowski.

Dyrektor zarządzający Dietmar Schug oraz doradca Magdalena Karpeta zaprezentowali licznie zgromadzonym główne zalety firmy, jej usługi personalne oraz oferty pracy za granicą, szczególnie w Niemczech.


Każdy z zainteresowanych uczestników mógł zapytać o konkretną ofertę
i zapotrzebowanie na dany zawód. M. Karpeta zaprezentowała również zebranym jakie dokumenty należy przesłać do rekrutacji. Więcej informacji na omawiany temat można uzyskać na stronie internetowej www.wecomp-personal.pl oraz w urzędzie pracy. 
pomniejsz powiększ
Newsletter

Aby zapisać się do Newslettera, wpisz swój email poniżej: