Kategorie:

Pomysł na wakacje? Kolonie wciąż na topie

Koronawirus dał się we znaki, przez co konieczne było zmodyfikowanie w pewien sposób swoich planów i sposobu życia. Nie pozwólmy mimo wszystko na to, żeby pandemia zniszczyło dzieciństwo tym najmłodszym, dla których okres wakacyjny to co roku czas na rozwój, kształtowanie się pewnych zainteresowań oraz możliwość całkowitego wyszalenia się i zabawy. 

Kolonie i obozy w okolicach Olsztyna

Warmia i Mazury od zawsze były idealnym miejscem na letnie spędzanie urlopów i wakacji. Wciąż jest to również teren stworzony pod realizację obozów, kolonii i półkolonii. Akademia Efektywna-Nauka (https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/) planuje w tym roku aż 4 wyjazdy dla dzieci i młodzieży, podzielone na różne tematy przewodnie. Obozy odbywać się będą w kameralnych grupach w małych ośrodkach blisko Olsztyna. W związku z ograniczoną liczbą miejsc należy podejmować decyzję szybko, ale spokojnie! Nie musicie przejmować się również tym, że zostaniecie uziemieni przez koronawirusa – zakupując ubezpieczenie do wakacji, otrzymujecie pełen zwrot kosztów jeśli nadejdzie sytuacja, że przed wyjazdem Covid przybył do Waszej rodziny. 

Obecnie w ofercie są 4 główne tematy obozów i kolonii dla dzieci: 

  • „Czarodziejska Akademia” dla dzieci w wieku 7-10 lat;
  • „Lego & Fan Camp” dla dzieci w wieku 9-12 lat;
  • Obóz „Detektyw Sherlock Holmes” dla dzieci w wieku 7-9 lat;
  • Obóz „Skarb Herkusa” dla dzieci w wieku 10-13 lat.

Czarodziejska Akademia

Wyjazd zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, zaplanowany w terminie 4-10.07.2021. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, których będzie to pierwszy samodzielny wyjazd na wakacje, gdyż będą mogły w spokoju odkryć swoje magiczne zdolności. Będą mogły w nocy poszukiwać Drzewa Elfów, łapać świetliki, uczyć się o gwiazdach oraz dążyć do spotkania z wielkim Ogrem… a to nie wszystkie atrakcje zaplanowane na tydzień pełen magicznych wrażeń. I to wszystko tylko 30 kilometrów od Olsztyna.

Lego & Fan Camp

Tworzenie świata z klocków to coś, przy czym od lat wiele dzieci spędza godziny. Teraz również mogą pogłębiać swoją wiedzę oraz kształtować wyobraźnię, na obozie z Lego, w terminie 4-10.07.2021. Obóz Lego nad jeziorem Maróz to nie tylko budowanie zamku z klocków, ale również zajęcia z robotyki – dwie godziny dziennie możliwość zabawy robotami Lego oraz mBotami, a prócz tego budowa, programowanie i sterowanie własnych robotów. Pozwoli to uczestnikom rozwinąć jeszcze bardziej swoją wyobraźnię. Prócz nauki obsługi robotów oraz tworzenia świata z klocków, na najmłodszych czekają zabawy na świeżym powietrzu oraz Klub Gier Planszowych.

Detektyw Sherlock Holmes

Nad jeziorem Brajnickim, 15 kilometrów od Szczytna (i 40 kilometrów od Olsztyna) zjawił się Sherlock Holmes, który chce rozwikłać zagadkę zaginionych kryształów. Czeka na swoich pomocników w poszukiwaniach w terminie 18-24.07.2021. Adepci skorzystają z nauk najlepszych detektywów i zanim zajmą się znalezieniem zaginionych kryształów, będą jeszcze szyfrować wiadomości, ćwiczyć techniki na polepszenie swojej pamięci oraz rozwiązywać inne zagadki detektywistyczne. 

Skarb Herkusa

 Obozy survivalowe dla dzieci w wieku 10-13 lat to idealny początek na rozwinięcie samodzielności. To właśnie czeka na młodzież w dniach 1-7.08.2021 nad jeziorem Gim (Nowa Kaletka). Eksploracja lasów, budowanie szałasów i odczytywanie tajemnic pruskich plemion to tylko kilka atrakcji, które czekają na uczestników obozu. Z pewnością po takich wakacjach wrócą z dawką wiedzy z zakresu sposobów orientowania się w terenie oraz metodami na lepszą koncentrację i zapamiętywanie różnych informacji. 

Spraw dziecku interesujące wakacje

Jeśli Twoje dziecko interesuje się którymś z wymienionych tematów, lub uważasz, że coś z oferowanych wyjazdów mogłoby być po prostu dla niego szansą na rozwinięcie nowych umiejętności, to nie zwlekaj! Już teraz wejdź na stronę https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/ i zapoznaj się ze szczegółowym opisem obozów i kolonii pod Olsztynem. Otrzymasz tam wszelkie informacje o warunkach noclegowych i żywieniowych dla podopiecznych, a do tego dowiesz się o szczegółach ubezpieczenia, w ramach którego nie grozi Ci utrata pieniędzy w sytuacji, gdy Koronawirus pokrzyżuje Ci plany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *