Kategorie:

Reklama w autobusach – skuteczny sposób na promocje?

Reklama w autobusie – do kogo?

Ten, choć wyświechtany już nieco slogan, jest aktualny przez cały czas. W dzisiejszych czasach żaden szanujący się przedsiębiorca nie ma racji bytu na rynku, jeśli nie zainwestuje w reklamę swojego przedsiębiorstwa. Konkurencja jest tak ogromna, że trzeba informować potencjalnych klientów o swoich produktach czy usługach wszelkimi możliwymi kanałami. Nie jest to jednak wcale tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Reklamy w telewizji łatwo wyłączyć czy ściszyć albo po prostu wyjść z pomieszczenia w czasie przerwy na blok reklamowy. Podobnie sytuacja ma się z reklamą w radiu. Wystarczy po prostu ściszyć odbiornik lub zmienić stację. W sieci też łatwo jest pominąć czy wyłączyć reklamę. Prasa czy kolportaż również nie gwarantują sukcesu.

Czytający przekręca kartki, pomija strony reklamowe, ulotki bierze niechętnie, a jeśli już, to najczęściej lądują one w najbliższym koszu. W takim razie, w jaki sposób usługodawca może dotrzeć do swoich potencjalnych klientów? Oczywiście, wszystkie powyższe sposoby są jak najbardziej poprawne. Potencjalny klient, który jest zainteresowany konkretną usługą w danym momencie, zatrzyma wzrok na odpowiedniej stronie, reklamie czy skupi się na pożądanej audycji. Ale czy o to chodzi w reklamie? Ogłosić się i czekać na potencjalnych klientów? Niezupełnie. Żeby utrzymywać się na rynku, trzeba działać w sposób aktywny. Należy docierać do odbiorców wcześniej, tak, żeby uświadomili oni sobie, że potrzebują konkretnych usług. Nawet jeśli nie teraz, to za jakiś czas będą potrzebować. A wtedy pierwszą ofertę jaką sprawdzą będzie ta, która już kilkukrotnie była im prezentowana.

Reklama mobilna, które jeździ po mieście

Komunikacją publiczną podróżują dziennie miliony ludzi. Obserwując raporty z większych miast (m. in. Kraków, Łódź,  Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Kielce, Olsztyn, Płock, Szczecin czy Toruń) można zauważyć, że transport zbiorowy coraz bardziej zyskuje na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, w dużych miastach dla autobusów wydzielone są specjalne buspasy, modernizowane są tory tramwajowe i linie kolejowe, a składy poruszające się po Polsce są coraz nowocześniejsze, komfortowe i przyjazne. Codzienne podróże są wpisane w życie wielu obywateli, dlatego świetnym pomysłem jest umieszczanie reklam w autobusach. Obecnie niemal w każdym pojeździe znajduje się monitor. Wyświetla on nie tylko trasę czy rozkład jazdy ale również reklamy. Każdy podróżny, siłą rzeczy spogląda na niego kilka czy nawet kilkanaście razy podczas podróży.

Wszelkiego rodzaju plakaty, naklejki czy afisze również przyciągają wzrok podróżnych podczas monotonnej jazdy czy stania na przystanku. Rzucające się w oczy banery reklamowe umieszczone na autobusach czy wiatach przystankowych również trafią do szerokiej bazy odbiorców, ponieważ czekając na właściwy środek transportu mimowolnie podąża się wzrokiem za przejeżdżającymi pojazdami oraz czyta wszystko to, co znajduje się w zasięgu wzroku. Wykorzystanie autobusów w celach reklamowych daje możliwość dotarcia do 4 milionów odbiorców każdego dnia. Możliwości jest naprawdę sporo, można się o tym przekonać odwiedzając stronę  https://autobox.com.pl/. Na korzyść za reklamą mobilną przemawia również jej cena. Dla reklamodawcy koszty umieszczenia tego rodzaju reklam są naprawdę relatywnie niskie. Z kolei liczba odbiorców i jej zasięg mogą być wręcz nieograniczone, w zależności od środka transportu, na którym zechcemy swoją reklamę umieścić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *