Kategorie:

Ogrzewanie podłogowe – odkrywamy karty

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które może znacząco poprawić Twój komfort. Możesz ich używać w całym domu oraz w poszczególnych pomieszczeniach, w których chcesz mieć lepszą relaksującą atmosferę. Gdzie i jak ogrzać podłogę? Warto je wykonać w pomieszczeniu, w którym mieszkamy najczęściej (np. W salonie, łazience czy sypialni). Cyrkulacja gorącego powietrza w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym jest znacznie lepsza niż w przypadku tradycyjnego grzejnika. Delikatne i przyjemne ciepło promieniujące na całej powierzchni podłogi ogrzewa chłodną powierzchnię i zapewnia optymalną temperaturę dla całego pomieszczenia.

Jaki rodzaj ogrzewania podłogowego możesz zastosować w swoim domu?

Do wyboru są dwie metody instalacji: woda i prąd. Jeśli jesteś na etapie projektowania domu i chcesz wiedzieć, jak zaaranżować ogrzewanie podłogowe w całym salonie, wybierz opcję instalacji wodnej. Ten wariant elektryczny sprawdzi się dobrze w pomieszczeniach jednoosobowych, budynkach już wzniesionych, a także w domkach letniskowych, które są regularnie użytkowane, gdzie korzystanie z ciepłej wody może być uciążliwe ze względu na ujemne temperatury i sezony chłodnicze. Nie wymaga gruntownej renowacji, jest łatwy w montażu i nie powoduje zalania – tak wygląda elektryczne ogrzewanie podłogowe. Jak zainstalować ten system w swoim mieszkaniu?

Ogrzewanie podłogowe Olsztyn – jak wykonać?

Naturalne jest podjęcie decyzji o instalacji ogrzewania podłogowego, które różni się od rodzaju instalacji wodnej, którą trzeba zaplanować na etapie projektowania całego budynku, ponieważ rury należy zakopać w betonie. Wykonanie rysunku instalacji podgrzewu wody należy powierzyć fachowcowi, jednak  należy poinformować go o rozmieszczeniu ciężkich przedmiotów i sprzętu – ze względu na wysokie ciśnienie rury nie powinny być umieszczone pod nimi. Planowanie systemu podgrzewania wody polega na ułożeniu rur i zaprojektowaniu systemu, w którym spiralne odcinki rury wodociągowej i powrotnej będą układane naprzemiennie. W rezultacie ciepło zostanie równomiernie rozłożone na całej powierzchni. Układ meandryczny jest łatwiejszy do wykonania, ale nie pozwala na utrzymanie jednakowej temperatury we wszystkich punktach.

Ogrzewanie podłogowe Olsztyn – niezbędny jest specjalista

Hydronalium to wykwalifikowany pracownik, który zna się na wszelkich pracach hydraulicznych. Bogate doświadczenie, które zdobywa na przestrzeni lat umożliwia mu bycie coraz lepszym w swoim fachu. Hydraulik Marcin Esner jest już w pełni doświadczony, co jest widoczne w jego sposobie pracy który jest uporządkowany i profesjonalny. Co więcej na stronie internetowej https://olsztynhydraulik.pl/ogrzewanie-podlogowe/ można na własne oczy zobaczyć, jak szeroki jest zakres jego hydraulicznej pracy. Obejmuje ona również kompleksowe ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *