Kategorie:

Ogrzewanie podłogowe – odkrywamy karty

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które może znacząco poprawić Twój komfort. Możesz ich używać w całym domu oraz w poszczególnych pomieszczeniach, w których chcesz mieć lepszą relaksującą atmosferę. Gdzie i jak ogrzać podłogę? Warto je wykonać w pomieszczeniu, w którym mieszkamy najczęściej (np. W salonie, łazience czy sypialni). Cyrkulacja gorącego powietrza w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym jest znacznie lepsza niż w przypadku tradycyjnego grzejnika. Delikatne i przyjemne ciepło promieniujące na całej powierzchni podłogi ogrzewa chłodną powierzchnię i zapewnia optymalną temperaturę dla całego pomieszczenia.

Jaki rodzaj ogrzewania podłogowego możesz zastosować w swoim domu?

Do wyboru są dwie metody instalacji: woda i prąd. Jeśli jesteś na etapie projektowania domu i chcesz wiedzieć, jak zaaranżować ogrzewanie podłogowe w całym salonie, wybierz opcję instalacji wodnej. Ten wariant elektryczny sprawdzi się dobrze w pomieszczeniach jednoosobowych, budynkach już wzniesionych, a także w domkach letniskowych, które są regularnie użytkowane, gdzie korzystanie z ciepłej wody może być uciążliwe ze względu na ujemne temperatury i sezony chłodnicze. Nie wymaga gruntownej renowacji, jest łatwy w montażu i nie powoduje zalania – tak wygląda elektryczne ogrzewanie podłogowe. Jak zainstalować ten system w swoim mieszkaniu?

Ogrzewanie podłogowe Olsztyn – jak wykonać?

Naturalne jest podjęcie decyzji o instalacji ogrzewania podłogowego, które różni się od rodzaju instalacji wodnej, którą trzeba zaplanować na etapie projektowania całego budynku, ponieważ rury należy zakopać w betonie. Wykonanie rysunku instalacji podgrzewu wody należy powierzyć fachowcowi, jednak  należy poinformować go o rozmieszczeniu ciężkich przedmiotów i sprzętu – ze względu na wysokie ciśnienie rury nie powinny być umieszczone pod nimi. Planowanie systemu podgrzewania wody polega na ułożeniu rur i zaprojektowaniu systemu, w którym spiralne odcinki rury wodociągowej i powrotnej będą układane naprzemiennie. W rezultacie ciepło zostanie równomiernie rozłożone na całej powierzchni. Układ meandryczny jest łatwiejszy do wykonania, ale nie pozwala na utrzymanie jednakowej temperatury we wszystkich punktach.

Ogrzewanie podłogowe Olsztyn – niezbędny jest specjalista

Hydronalium to wykwalifikowany pracownik, który zna się na wszelkich pracach hydraulicznych. Bogate doświadczenie, które zdobywa na przestrzeni lat umożliwia mu bycie coraz lepszym w swoim fachu. Hydraulik Marcin Esner jest już w pełni doświadczony, co jest widoczne w jego sposobie pracy który jest uporządkowany i profesjonalny. Co więcej na stronie internetowej https://olsztynhydraulik.pl/ogrzewanie-podlogowe/ można na własne oczy zobaczyć, jak szeroki jest zakres jego hydraulicznej pracy. Obejmuje ona również kompleksowe ogrzewanie podłogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *